logo logo
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Misja Naszej Szkoły: "Są dwie rzeczy, które chcielibyśmy dać naszym uczniom: Korzenie i skrzydła..."

Kolory kontrastowe   Czcionka standardowa   Czcionka duża   Czcionka bardzo duża

Święto szkoły

„Sapere Aude” - „Odważ się być mądrym”

Tegoroczne Święto Szkoły pod hasłem „Odważ się być mądrym”, w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie, połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych, odbyło się w piątek, 24 września 2021r.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta w Bazylice Grobu Bożego koncelebrowana przez Księdza Proboszcza Franciszka Siarka i księży uczących w szkole. Oprawę Mszy Św. przygotowała siostra Teresa. Następnie młodzież, nauczyciele i zaproszeni goście w orszaku prowadzonym przez Sztandar Szkoły i uczniów w strojach regionalnych, udali się do budynku szkoły.

Święto Szkoły rozpoczął polonez zatańczony przez szkolny zespół Miechowianie. Pani dyrektor, Marzena Samborska w swoim wystąpieniu powitała wszystkich, a następnie zwracając się do uczniów klas pierwszych, podkreśliła aktualność hasła przewodniego uroczystości będącego myślą przewodnią w pracy wychowawczej szkoły. Zaznaczyła, że szkoła to taki organizm, który skupia uczniów, nauczycieli, rodziców, ludzi oddanych nauce i wychowaniu młodego pokolenia. Często zadajemy sobie pytania: Jak uczyć? Jak motywować uczniów do nauki? Jak rozwijać u uczniów pasje? Jak przygotowywać młodych ludzi do pracy i dorosłego życia? Wreszcie zadajemy sobie pytanie jak mądrze żyć?

Na te wszystkie pytania nie ma prostych odpowiedzi i prostych rozwiązań. Tylko właściwą postawą, pracą i zaangażowaniem możemy osiągnąć zamierzone cele. Pani Dyrektor zwróciła uwagę, że nasza szkoła, to Szkoła z 80-letnią tradycją. To tu młodzi mają szansę rozwijać swoje skrzydła i pokonywać swoje słabości. Ta szkoła otwarta jest na potrzeby każdego ucznia, stale uatrakcyjniająca swoje kierunki kształcenia da szansę rozwoju osobistego każdemu z uczniów i odpowie na wiele zadawanych pytań.

W dalszej części głos zabrała Pani Maria Sztuk, Sekretarz Powiatu Miechowskiego, która życzyła sukcesów młodzieży i pracy bez lockdownu. Przedstawiciele Rady Rodziców na czele z panią Małgorzatą Konieczną i Wojciechem Musiałem, gratulowali pierwszoklasistom dobrego wyboru, życząc sukcesów uczniom i nauczycielom.

Z kolei pani Ewa Gębka, przedstawicielka rodziców uczniów klas pierwszych podziękowała za przyjęcie w poczet uczniów Zespołu Szkół Nr 1.

Następnie przedstawiciele klas I złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły, oficjalnie wstępując w szeregi uczniów popularnego ekonomika.

Ślubowanie uczniów przygotował Pan Jarosław Panowek.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, ilustrująca hasło przewodnie „Odważ się być mądrym”, Horacego. Na koniec zostały wręczone nagrody w konkursie „Ekonomik dawniej i dziś”, skierowanym do uczniów klas pierwszych. Koordynatorem konkursu była Pani Anna Jamrocha.

Koordynatorem projektu ,,Odważ się być mądrym” jest Pani Katarzyna Mucha, wspierają ją Pani Marzena Walczak, Pani Edyta Żurek, Pani Dorota Stępień –Skrzypek, Pani Aleksandra Włudzik oraz wychowawcy klas pierwszych.

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły

Święto szkoły