Nie możemy biec za słońcem, ale możemy je ciągle nosić w sercach”.

Tymi słowami zwróciła się do zebranych na tegorocznej inauguracji roku szkolnego Pani Marzena Samborska – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie. Podkreśliła w ten sposób, że wprawdzie zakończyły się wakacje, czas relaksu i wypoczynku, ale spotykamy się bogatsi o nowe doświadczenia, pełni optymizmu, wiary i nadziei na nowy rok szkolny. Pani Dyrektor wyraziła jednocześnie wiarę, że cała społeczność szkolna gotowa jest na nowe wyzwania i na pokonanie ewentualnych trudności, jakie mogą nasz czekać nadchodzącym roku szkolnym. Zwróciła też uwagę na bardzo dobre wyniki egzaminów zawodowych i matury w szkole.

Pani Dyrektor przypomniała również o ważnej w naszej historii rocznicy dotyczącej tragicznego września 1939 roku, kiedy to zamiast szkolnych dzwonków odezwały się syreny alarmowe, a wielu obywateli naszego kraju złożyło swoje życie w hołdzie Ojczyźnie.

Zwracając się do pierwszoklasistów, Pani Dyrektor wyraziła radość, że obdarzyli oni nasza szkołę tak dużym zaufaniem oraz wiarę, że znajdą tu swoje miejsce, nawiążą przyjaźnie i zdobędą wiedzę i umiejętności przydatne w życiu i pracy.

Kończąc swoje wystąpienie, życzyła z okazji nowego roku szkolnego uczniom, słuchaczom, pracownikom i rodzicom bezpiecznych, szczęśliwych i twórczych dni nauki i pracy.

Warto nadmienić, ze uroczystość swą obecnością zaszczycili między innymi Proboszcz Parafii Grobu Bożego – Franciszek Siarka, Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego – Jan Biesaga oraz przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie.

Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego, Jan Biesaga w swoim wystąpieniu życzył młodzieży sukcesów w nowym roku szkolnym.

W klasach pierwszych w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie w tym roku szkolnym naukę podjęło 145 uczniów w pięciu klasach:

Klasa IP – technikum kształcące w zawodzie technik ekonomista – wychowawca: Pani Anna Marzec;

Klasa IGR – technikum kształcące w zawodach technik ekonomista oraz technik geodeta – wychowawca: Pani Monika Książek;

Klasa IL – technikum kształcące w zawodzie technik logistyk – wychowawca: Pan Jarosław Panowek;

Klasa IP – technikum kształcące w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz  technik handlowiec – wychowawca: Pani Aleksandra Markiewicz;

Klasa IABranżowa Szkoła Pierwszego Stopnia, klasa wielozawodowa – wychowawca: Pan Witold Kozłowski.