IMG 6094

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie Pani Dyrektor Marzeny Samborskiej, która na wstępie powitała zaproszonych gości, nauczycieli szkoły oraz młodzież. Zwracając się z kolei do uczniów klas maturalnych rozpoczęła od słów:

“Jest czas powitań i czas rozstania. Dzisiaj żegnamy uczniów klas piątych. Żegnam was ciepło i serdecznie, tak jak żegna się dobrych przyjaciół, członków rodziny”.

W dalszej części wystąpienia Pai Dyrektor życzyła piątoklasitom zdania matury z jak najlepszymi wynikami, przypominając jednocześnie, że szkoła pozwoliła im nabyć wiedzę i umiejętności oraz ukształtowała postawy, które pozwolą na realizację planów i marzeń. Słowa skierowane do uczniów klas piątych podsumowała stwierdzeniem: “…Czas szkolny był owocny dla waszego rozwoju. Zapisaliście się w historii szkoły, a ona zapisała się w historii Waszego życia. Z duma mówcie o Zespole Szkół Nr 1, popularnym Ekonomiku – Moja Szkoła…”.

Kończąc swoje wystąpienie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim wspierającym szkołę w realizacji jej zadań.

Szczególne podziękowania skierowała do wychowawców tegorocznych klas maturalnych, którymi byli:

  • Pani Jolanta Musiał-Hac oraz Pani Anna Podoba – wychowawczynie klasy V GRP;
  • Pani Anna Marzec – wychowawczyni klasy V PP;
  • Pan Jarosław Węgrzynowicz – wychowawca klasy V SP;
  • Pan Jarosław Panowek – wychowawca klasy V LP;

Uroczystość zaszczycili swoja obecnością Starosta Powiatu Miechowskiego Jacek Kobyłka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek, którzy życzyli absolwentom zdania matury i pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Do życzeń dołączyli się rodzice, w imieniu których przemawiał Wojciech Musiał.

28 uczniów otrzymało nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Absolwentów pożegnali również uczniowie klas czwartych, wręczając im symboliczne długopisy.

Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia:

Autor: Witold Kozłowski