Szkoła Laureatem konkursu „PODCAST KARIEROMAT”

Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie w grudniu 2023r. przystąpił do konkursu „Podcast Karieromat”, którego celem była promocja działań wspierających młodzież szkół ponadpodstawowych w przygotowaniu do przejścia z systemu edukacji do zatrudnienia. W rankingu szkół Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie został laureatem i otrzymał nagrodę za działania prowadzone na rzecz młodzieży przygotowującej się do wejścia na rynek pracy. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Indywidualnymi laureatami zostali: Banasik Kinga, Bzdela Bartosz, Kowal Daniel – uczniowie Technikum z klasy V L, kształcący się w zawodzie technik logistyk oraz uczennica Branżowej Szkoły I Stopnia – Zuzanna Zaprzalska z klasy I A, kształcąca się w zawodzie kucharz.

Karieromat

„Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności”

15 grudnia 2023 r. w Instytucie Bezpieczeństwa i Informatyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
i Obronności. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V LP Justyna Kyzioł, która znalazła się w grupie 22 najlepszych uczniów z województwa małopolskiego.

Olimpiada

„Olimpiada z Przedsiębiorczości”

14 grudnia 2023 roku  w Zespole Szkół Nr1 w Miechowie, tradycyjnie jak co roku, odbyła się Olimpiada z Przedsiębiorczości. Hasłem przewodnim XIX edycji Olimpiady było: „Zrównoważone przedsiębiorstwo: gospodarowanie zasobami, oddziaływanie na otoczenie, godna praca”. W Olimpiadzie wzięło udział 8 uczniów z klasy V GRP i V PP.

„Olimpiada Znajomości Afryki”

4 grudnia 2023 roku w „Ekonomiku” odbyła się Olimpiada Znajomości Afryki. Wzięło w niej udział 20 uczniów z klas: III GR, IV GR. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Adrian Wawszczyk i Mariusz Kościelniak z klasy 4GR.

Grupowe

„Olimpiada wiedzy o żywieniu”

W grudniu 2023r odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. Cześć praktyczna odbyła się w 1 grudnia br. w Zespole Szkół Gastronomicznych Nr 2 w Krakowie. Cześć teoretyczna odbyła się 4 grudnia w macierzystej szkole każdego z uczestników. Szkołę w etapie okręgowym reprezentowały: Katarzyna Orda oraz Elżbieta Bojarska z kl. VSP, kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Tablica

„Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych”

W ramach Projektu „Lekcje z ZUS” zorganizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w dniu 28.11.2023r. odbył się etap szkolny Olimpiady ZUS pod hasłem: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wzięło w niej udział 25 uczniów z klas: III P, III GR oraz III L. Do etapu wojewódzkiego w Krakowie zakwalifikowali się: Kowalski Jakub kl. III P, Czerw Natalia kl. III GR, Wojtas Wiktoria kl. III P.

Klasa2

„Olimpiada Logistyczna”

20 października 2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie odbył się I etap Olimpiady Logistycznej.  Do etapu II zakwalifikowała się uczennica z  klasy VLP Justyna Kyzioł. Etap II odbył się 8 stycznia 2024 r.

Klasa3