16 października 2023 r. w 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża Kościoła powszechnego, młodzież klas maturalnych naszej szkoły wzięła udział w XXVI Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Kieleckiej do Matki Bożej Częstochowskiej. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się pod hasłem: „Matko Kościoła, umocnij wiarę naszą!”

Naszą pielgrzymkę zorganizowała s. Teresa z pomocą ks. Marka i wychowawców klas.

Już w drodze, w autokarach przypomnieliśmy sobie znaczenie i sens pielgrzymowania na Jasną Górę i odmówiliśmy część różańca w intencji maturzystów i ich rodzin oraz pokoju na świecie.

Po przybyciu do sanktuarium klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, którzy towarzyszyli młodym,  dali świadectwo wiary i powołania.

O godzinie 11:00 Mszę świętą w intencji maturzystów odprawił Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta i w homilii Ksiądz Biskup uwrażliwił młodych , aby mieli odwagę wchodzenia do Matki Bożej na Jasną Górę nie tylko przed maturą, ale w ciągu całego swojego życia.

Po Eucharystii młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, a następnie w zawierzeniu Maryi swego życia i powołania, które w tym roku miało miejsce w bazylice.

Łącznie tego dnia w pielgrzymce wzięło udział 852 osoby, w tym 67 opiekunów oraz 785 maturzystów z 15 szkół. Z naszej szkoły w wyjeździe wzięło udział 79 uczniów pod opieką siedmiu nauczycieli na czele z P. Dyrektor Marzeną Samborską.

Artykuł przygotowała: Siostra Teresa