JAN PAWEŁ II. CYWILIZACJA ŻYCIA.

Z okazji XIII Dnia Papieskiego została przygotowana w naszej szkole okolicznościowa dekoracja z portretem Wielkiego Rodaka.

Jan Paweł II lubił używać w swoim nauczaniu kontrastujących ze sobą pojęć: kultura życia i kultura śmierci. Kultura życia tworzy cywilizację miłości. To ważne szczególnie dzisiaj, kiedy w świecie toczą się wojny, walki o ocalenie życia o prawo do życia w wolności i w pełni właściwej dla miłości. Św. Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między tymi dwoma kulturami. Przy czym ta druga – „kultura śmierci” zasługuje na ujęcie w cudzysłów, gdyż jest dokładnym przeciwieństwem tego, co to słowo oznacza.

Św. Jan Paweł II wskazywał na konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi. Młodzież i pracownicy szkoły mogli wylosować myśl z nauczania św. Jana Pawła II.

Artykuł przygotowała: Siostra Teresa