13 października 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole 250 – lecie istnienia Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęto walczykiem w wykonaniu Zespołu “Miechowianie”. Uczniowie klasy 2l, przypomnieli historię i znaczenie powstania Komisji Edukacji Narodowej w Polsce. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego wyrazili wdzięczność i podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli za ich pracę i troskę, wręczając bukiety kwiatów.

W dalszej części uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Marzena Samborska, która zwróciła uwagę na to, że funkcjonowanie szkoły zależy od całej społeczności szkolnej. Podkreśliła także, że współczesne nauczanie musi iść z duchem czasu. Życzyła wszystkim dużo zdrowia , cierpliwości, satysfakcji z wykonywanej pracy, uznania w oczach uczniów i rodziców, mądrych i szlachetnych wychowanków.

W imieniu własnym i obecnych Starostów Powiatu Miechowskiego – Jacka Kobyłki i Pawła Osikowskiego, Pan Krzysztof Świerczek – Przewodniczący Rady Powiatu pogratulował nauczycielom wysokich wyników z matury i egzaminów zawodowych. Zauważył, że hasło „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie…” odnosi się do wszystkich ludzi, a w szczególności do nauczycieli, którzy muszą stale się rozwijać dla dobra uczniów.

Życzenia na ręce Pani Dyrektor oraz całej społeczności szkolnej złożyli Przewodniczący Rady Rodziców Wojciech Musiał oraz Pani Agnieszka Dróżdż.

Dla “Ekonomika” to było podwójne święto, ponieważ w tym dniu została podpisana umowa z wykonawcą na rozbudowę szkoły.

Podczas akademii przedstawiono skecz „Milionerzy”, który miał formę konkursu wiedzy o życiu naszej szkoły. W rolę Huberta Urbańskiego wcielił się Kacper Dróżdż, a finalistą został Oliwier Popiel. Nauczycielom i pracownikom szkoły zadedykowano piosenki w wykonaniu Emilii Pawlik oraz duetu Kingi Krzywonos i Karola Wawrzenia. Akademię przygotowała klasa 2L pod kierunkiem wychowawcy- Pani Iwony Lewartowskiej.

To był kolejny wspaniały dzień z życia szkoły, który na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

Monika Książek /Iwona Lewartowska

Uroczyste spotkanie nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Miechowie.