W dniu 23 czerwca 2023 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość ta była okazją do podsumowań mijającego roku szkolnego, pożegnania szkoły oraz powitania nadchodzących wakacji.

Podczas uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Marzena Samborska, która w krótkim wystąpieniu podsumowała najważniejsze osiągnięcia Szkoły w roku szkolnym 2022/2023, takie jak przyznanie prestiżowego odznaczenia w XXV Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Liceów i Techników, jak również pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce i na egzaminach zewnętrznych. 85 uczniów uzyskało promocję do klasy programowo wyższej z wyróżnieniem. Uczniowie ze średnią ocen powyżej 5,0 otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy i listy gratulacyjne dla rodziców. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom oraz uczniom za wytężoną i owocną pracę i życzyła udanych wakacji.

Głos zabrali także przedstawiciele Rady Rodziców pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Koniecznej oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Musiał, dziękując Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły za rok wspólnej pracy.

Całość uświetniła krótka część artystyczna w wykonaniu młodzieży z klas II H oraz IV GR-P pod kierunkiem Pań Justyny Kwinty i Katarzyny Lis.