XXI Olimpiada znajomości Afryki

5 grudnia 2022 r. Uczniowie ZS Nr 1 w Miechowie wzięli udział w szkolnym etapie XXI Olimpiady Znajomości Afryki. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się Karolina Zygmuntowicz (klasa 4 GRP) i Adrian Wawszczyk (klas3 GR).

4 marca 2023 r. uczniowie ekonomika wraz z Panią Anitą Siudak udali się do V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie, gdzie odbył się etap okręgowy. Karolina i Adrian po raz kolejny sprawdzali swoją wiedzę   kontynencie afrykańskimi. Na wyniki olimpiady trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

KWA

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

X edycja konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego w roku szkolnym 2022/2023 przez Państwową Inspekcję Pracy została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. W II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Państwowej Inspekcji Pracy szkołę reprezentowała Natalia Ptasińska – uczennica klasy 4P, kształcąca się w zawodzie technik ekonomista.

Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.

KPP

Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 lutego 2023r. w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie odbyły się eliminacje gminne do 46. edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom.”Celem turnieju jest popularyzacja znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru – zgodnie z wytycznymi Komendy Głównej PSP, Zarządu Głównego ZOSP RP i Ministerstwa Edukacji Narodowej.Eliminacje, zorganizowane zostały przez Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Miechowie przy współpracy z Gminą Miechów. W kategorii szkół ponadpodstawowych, nasz uczeń Mateusz Chajduga, kształcący się w zawodzie technik logistyk, zajął II miejsce.

PPOZ