W dniu 13 grudnia 2022 r. uczniowie klas pierwszych oraz młodzież należąca do kółka biologiczno-ekologicznego uczestniczyli w wykładzie pn. „Segregacja odpadów + zasada 4R”, realizowanego przez Powiat Miechowski  w ramach projektu LIFE IP MAŁOPOLSKA  „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.

20221213 102442

Celem projektu jest m. in. promocja odnawialnych źródeł energii, poprawa efektywności energetycznej oraz działania strategiczne na rzecz przeciwdziałania i adaptacji do skutków zmian klimatu. Podczas spotkania młodzież czynnie uczestniczyła w części warsztatowej oraz dyskusyjnej  prelekcji, którą poprowadziła Pani Małgorzata Bartkiewicz. W ramach prowadzonego projektu, szkoła zostanie zaopatrzona w tzw. zestaw ochrony klimatu.

Również w tym dniu, po raz drugi w ramach serii spotkań:  „Młodzież stawia na środowisko”, uczniowie uczestniczyli w webinarium pt. „Krytyczne myślenie w ochronie środowiska”. Podczas spotkania dowiedzieli się jak umiejętność krytycznego myślenia wykorzystać w projekcie młodzieżowych i szkolnych działaniach na rzecz środowiska przyrodniczego.

Organizatorem spotkania byli opiekunowie kółka: Pani Dyrektor Marzena Samborska oraz Pani Małgorzata Żaba.