18 października 2022 r. młodzież maturalna naszej szkoły pielgrzymowała na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej XXIV Pielgrzymki Maturzystów były słowa: „Maryjo, pokój światu daj”.

Maturzyści wysłuchali najpierw świadectwa kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Mogli też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Później uczestniczyli w Eucharystii
pod przewodnictwem bp Mariana Florczyka. Młodzież z naszej szkoły przewodniczyła modlitwie wiernych.

Po zakończonej Eucharystii  wszyscy przeszli na Wały Jasnogórskie, gdzie odprawiona
została Droga Krzyżowa. Na zakończenie pielgrzymki miał miejsce akt zawierzenia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, który pięknie poprowadziła młodzież z klasy IVGR. Spotkanie zakończyło uroczyste błogosławieństwo.

Dziękujemy p. dyrektor Marzenie Samborskiej, ks. Markowi Wieczorkowi, p. Agnieszce Krawczyk, p. Marcie Ruteckiej, p. Małgorzacie Żabie za opiekę i towarzyszenie nam w czasie pielgrzymki. Całość pielgrzymki i zlecone nam części programu koordynowała s. Teresa Wolska.