Już po raz jedenasty odbył się Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, którego organizatorem jest nasza szkoła, zaś patronat sprawuje Starostwo Powiatowe w Miechowie.

Konkurs ma za zadanie rozpowszechniać wśród młodzieży wiedzę o samorządzie terytorialnym oraz przygotować ją do aktywnego udziału w życiu samorządowym oraz społeczności lokalnych. 7 czerwca br. do konkursu przystąpili uczniowie z dziewięciu gimnazjów oraz trzech szkół ponadgimnazjalnych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wicestarosta Miechowski Jerzy Pułka, Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski oraz uczniowie i nauczyciele dwóch partnerskich szkół z Niemiec: Friedrich List Berufskolleg w Hamm i Erich – Gutenberg Berufskolleg w Bunde. Zebrani mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną na temat budżetu obywatelskiego w Polsce. Drugą, o podobnej tematyce przygotowała młodzież niemiecka. Spotkanie stało się także okazją do podsumowania szkolnej współpracy polsko – niemieckiej, dotyczącej m.in wymiany uczniów. W tym dniu nie zabrakło występów artystycznych naszej uzdolnionej młodzieży; zatańczył zespół ,,Miechowianie”, zaś piosenkę zaśpiewała Magdalena Oleksiak.
Podsumowaniem jedenastej edycji konkursu było ogłoszenie zwycięzców.
Wśród gimnazjów drużynowo zwyciężyło Gimnazjum Nr 1 W Miechowie, drugie było Gimnazjum z Gołczy, zaś trzecie z Książa Wielkiego. Indywidualnie I miejsce zajęła Natalia Dudek (Gołcza), II – Katarzyna Michta (Książ Wielki), III – Kamil Pigulak (Miechów). Wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Zespół Szkół Nr 1, II – Zespół Szkół Nr 2, III – Zespół Szkół z Książa Wielkiego. Najlepszy wśród uczniów był Patryk Natkaniec (kl. IIIR), drugi był Grzegorz Cierpisz (kl. IGR), trzeci zaś Bartłomiej Pieniężny z ZS Nr 2.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

2   3
      4   5