foto

W dniach 11 i 14.03.2016 r. doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum  Kariery w Miechowie spotkał się z uczniami  klas czwartych  Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie.

Celem zajęć było przedstawienie aktualnej sytuacji na rynku pracy, metod poszukiwania zatrudnienia i możliwych form wsparcia dla młodych, oferowanych zarówno przez OHP, jak i inne instytucje zajmujące się tematyką rynku pracy.

foto

Doradca zawodowy zachęcał młodzież do planowania rozwoju zawodowego, poznania predyspozycji, swoich zasobów (np. poprzez wykonanie Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych), a także określenie, które obszary wymagają doskonalenia. W tej tematyce omówiono ofertę dokształcania poprzez kursy zawodowe, realizowane przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Miechowie.

Doradca zawodowy przedstawił również założenia projektu dla osób poszukujących pracy „Akcja Aktywizacja Yei”, który przewiduje realizację m. in. kursów zawodowych oraz staży, które pomogą w zdobyciu doświadczenia zawodowego. Rekrutacja do projektu jest zaplanowana na wrzesień 2016 r. i będzie prowadzona m.in. przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Miechowie.

Wszystkie formy wsparcia mają na celu przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy i ułatwienie znalezienia zatrudnienia.

/Magdalena Pilawska/