W dniu 23.02.2016 r. młodzież z klas maturalnych kształcąca się w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie pod przewodnictwem swoich katechetów oraz nauczycieli i wychowawców wzięła udział w XVIII Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: ,, Maryjo, do bram Bożego Miłosierdzia prowadź”. O godz. 10.00 odbyło się powitanie pielgrzymów w bazylice jasnogórskiej przez ks. kan. dra Karola Zegana, Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach, po czym kleryk kieleckiego seminarium duchownego opowiadał o swoim powołaniu.

O godz. 10.30 uczestnicy odmówili różaniec. Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa dra Mariana Florczyka, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej, który też wygłosił homilię. Po Eucharystii było sprawowane Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, a następnie w kaplicy Cudownego Obrazu NMP Jasnogórskiej odbyła się adoracja i zawierzenie maturzystów Matce Bożej.

Warto dodać, że w trakcie spotkania młodzież chętnie korzystała z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Maturzyści z naszej szkoły wzięli czynny udział w uroczystościach poprzez: odczytanie tekstów liturgicznych, niesienie krzyża podczas Drogi Krzyżowej, a także przygotowanie adoracji . Z naszej szkoły udział wzięło 90 osób.