W dniach 3-4 lutego 2016 w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie odbyła się III Edycja Akcji Misyjnej ,,Wyślij Pączka do Afryki”, którą zorganizowało Szkolne Koło Misyjne działające od 2015 r. w naszej szkole.

Przez dwa dni można było nabywać ,,afrykańskie pączki” , tym samym wspierając misje w Republice Środkowej Afryki, gdzie posługują polscy misjonarze, a wśród nich O. Benedykt Pączka OFM Cap. Szczegółowym celem tegorocznej edycji jest sfinansowanie kolejnego roku działalności Punktu Socjalnego dla Ubogich Caritas w Ngaoundaye w RŚA. W przygotowanie pączków zaangażowani byli uczniowie naszego technikum żywienia i usług gastronomicznych, a także technologii żywności, którzy pod opieką pań: Teresy Muchy, Lucyny Kubik i Katarzyny Pietrzyk upiekli wspaniałe, pyszne pączki. Część słodkości pochodziła również z cukierni. Akcję wsparło Parafialne Koło Caritas. Ponadto w tłusty czwartek przedstawiciele młodzieży naszej szkoły wraz z katechetą odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej i ofiarowali pensjonariuszom 60 pączków, a także Dom Dziecka, gdzie również pozostawiono 60 pączków, oraz Dom Kombatanta,gdzie również rozprowadzono 60 pączków. Warto dodać,że mieszkańcy Domu Kombatanta wsparli finansowo szczytny cel. Koordynatorami przedsięwzięcia byli katecheci szkolni. Na misje zebrano 440 złotych, które w najbliższych dniach zostaną przekazane na konto charytatywne misji. Serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie i dobre serca.