W dniu 13 stycznia 2016 r. finaliści etapu I- szkolnego XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej 2016 z miechowskich szkół ponadgimnazjalnych pod opieką katechety Sławomira Wody wzięli udział w II etapie- diecezjalnym XXVI OTK w Kielcach.

Każda szkoła delegowała po dwóch najlepszych kandydatów, którzy na etapie szkolnym w dniu 17.11.2015 zdobyli największą ilość punktów. Tegoroczna edycja konkursu teologicznego odbywa się pod hasłem: Św. Jan Paweł II- wychowawca młodych pokoleń. Ze wszystkich szkół diecezji kieleckiej do II etapu diecezjalnego zakwalifikowało się łącznie 34 kandydatów, z tego z Miechowa 6 osób.

Młodzież w dniu dzisiejszym po powitaniu i modlitwie rozwiązywała 45 minutowy test, po którym odbyło się spotkanie przy herbacie i ciastku, a następnie ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów i upominków oraz modlitwa kończąca spotkanie. Do etapu III- ogólnopolskiego z największą ilością punktów zakwalifikowały się 3 osoby, a wśród nich uczennica Liceum Ogólnokształcącego i parafianka miechowska Kasia Bogacz. Gratulujemy finalistom i wszystkim, którzy podjęli trud olimpijski. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą w dniach 31 marca- 2 kwietnia w Łowiczu reprezentować naszą diecezję w finale.