Po raz kolejny Zespół Szkół Nr 1 przystąpił do konkursu wiedzy o Powstaniu Styczniowym i Bitwie Miechowskiej. W tym roku przypada 153. rocznica bitwy z 17 lutego 1863 roku.

12 lutego w budynku Starostwa Powiatowego w Miechowie odbył się etap powiatowy konkursu, do którego przystąpiła młodzież reprezentująca szkoły ponadgimnazjalne powiatu miechowskiego. W naszej szkole, w wyniku przeprowadzenia eliminacji szkolnych, w których udział wzięło 11 uczniów i uczennic, do dalszego etapu zakwalifikowali się: Angelika Podgórska i Katarzyna Kwiecień z kl. IIIp oraz Kamil Rokicki z kl. IIIg.
W etapie powiatowym konkursu młodzież podjęła trud rozwiązania testu składającego się
z pytań dotyczących zarówno powstania, jak i Bitwy Miechowskiej. W sprawdzianie wiedzy historycznej III miejsce zajęła Angelika Podgórska, czwarte i piąte miejsce przypadło Kasi i Kamilowi.

Nagrody zwycięzcom i uczestnikom konkursu zostaną wręczone 17 lutego
w Miechowskim Domu Kultury, w czasie okolicznościowego spotkania upamietniającego wydarzenia 1863 roku.