Technik logistyk to propozycja dla uczniów poszukujących ciekawego, nowatorskiego kierunku nauczania – kierunku gwarantującego pracę dzięki wszechstronności kształcenia.

Okres kształcenia – 4 lata.

Szkoła przygotuje Cię do wykonywania następujących czynności:

• planowania, organizowania, kierowania i kontrolowania przemieszczania towarów od producenta do konsumenta;
  • sporządzania dokumentów przepływów produkcyjnych oraz dobór urządzeń do transportowych czynności magazynowych;
  • stosowania przepisów prawa związanych z transportem i obrotem handlowym oraz standardy identyfikacji ładunków;
  • zarządzania zapasami;
  • organizowania prac związanych z gospodarką magazynową, transportową;
  • zarządzania gospodarką odpadami;
  • planowania i organizowania prac  związanych z procesem logistycznym w jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

Możesz pracować:

• w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych;

• w zaopatrzeniu oraz świadczeniu usług specjalistycznychniezbędnych wojskom -zabezpieczenie logistyczne wojsk;

• w działach logistycznych przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, usługowych;

• w jednostkach samorządu terytorialnego.

Absolwent kierunku technik logistyk znajdzie zatrudnienie jako:

• spedytor krajowy i międzynarodowy;
  • specjalista ds. gospodarki magazynowej;
  • specjalista ds. zarządzania zapasami i planowania przepływu materiałowego;
  • specjalista ds. logistycznych systemów informatycznych;
  • specjalista ds. organizacji imprez masowych.

To zawód z przyszłością poszukiwany na rynkach pracy w Polsce, jak również w krajach Unii Europejskiej.