DSC00008

Trwają przygotowania do realizacji projektu i wyjazdu naszej młodzieży do szkoły partnerskiej w Hamm.
Młodzież  Zespołu Szkół Nr 1 już odlicza dni do wyjazdu!

DSC00008

W ramach tego przedsięwzięcia 15 osobowa grupa młodzieży ZS NR 1 w Miechowie będzie realizowaław dniach od 10 do 16 kwietnia 2016 r. razem z uczniami  szkoły partnerskiej w Hamm wspólny projekt pt. „ Powstania i ruchy demokratyczne w Niemczech i Polsce po I Wojnie Światowej”. Tygodniowy pobyt w Niemczech będzie następstwem wspólnych działań młodzieży z „ Ekonomika” i FLB z Hamm, rozpoczętych w listopadzie 2015 r. w Miechowie.
  n1

Friedrichß Listß Berufskolleg w Hamm

Celem projektu jest kontynuacja regularnej wymiany młodzieży, poznanie historii, dziedzictwa kulturowego i zwyczajów Niemiec, kształtowanie postaw tolerancji i zrozumienia kulturowej różnorodności, oraz rozwój umiejętności językowych i motywacji do nauki języka niemieckiego. Pobyt w szkole niemieckiej, jak również udział w zajęcia lekcyjnych będzie okazją do zapoznania się z systemem kształcenia, organizacją nauczania i kształcenia zawodowego. Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie będzie promował nasz kraj, region i szkołę w Niemczech, ponieważ uczestnicy projektu będą uczestnikami  Dnia Europejskiego w Friedrich- List- Berufskolleg w Hamm. Wśród wielu atrakcji tego wyjazdu na szczególną uwagę zasługuje zwiedzanie Dortmundu, w tym stadionu piłkarskiego i przepięknego miasta Bonn. W ramach integracji grupy przewidziano szereg wspólnych aktywności, takich jak polsko- niemieckie gotowanie, gillowanie oraz kolację u rodzin niemieckich uczniów. Mamy nadzieję, że ten atrakcyjny wyjazd przyczyni się do jeszcze lepszego zacieśnienia przyjaźni pomiędzy naszymi szkołami, uczniami i nauczycielami. Koordynatorem wymiany jest nauczycielka języka niemiekiego p. Iwona Lewartowska.

{gallery}2016/wyjazdHamm{/gallery}