Akcja Katolicka przy parafii Grobu Bożego w Miechowie, Burmistrz Miasta i Gminy oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie 6 stycznia 2016 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego zorganizowali I Miechowski Orszak Trzech Króli.

Wymarsz rozpoczął się o godz. 12.00 z trzech miejsc miasta: parking przy Urzędzie Miasta, parking przy krytej pływalni oraz parking przy Gminnym Ośrodku Zdrowia.
Nasza „królewska” grupa z „Ekonomika” pod opieką p. Marzeny Walczak,
s. Teresy Wolskiej, p. Sławomira Wody i p. Justyny Kwinty z kolędą na ustach na czele Mędrca Baltazara przy akompaniamencie orkiestry udała się spod Urzędu Miasta na Rynek. Po dojściu pozostałych dwóch orszaków rozpoczęło się wspólne kolędowanie. W śpiewie pomagali: Orkiestra „Sygnał” z Miechowa, Orkiestra „Nasiechowianka” z Nasiechowic, Schola młodzieżowa Chór Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie, Kapela „Lasowiacy”i chór parafialny.

Przed godziną 13.00 orszak przeszedł do kościoła, gdzie Mędrcy oddali pokłon i złożyli dary Świętej Rodzinie, którą pięknie zagrali uczniowie naszej szkoły: Paulina Stobierska i Adam Motyka.

Orszak zakończyła Msza Święta w bazylice celebrowana przez ks. proboszcza Mirosława Kaczmarczyka.

{gallery}2016/orszak3kroli{/gallery}