1 grudnia – jest dniem bardzo szczególnym, nie tylko promującym walkę z AIDS, ale także czasem w którym myślimy o bliskich i przyjaciołach, których doświadczył wirus HIV. Jak co roku członkowie Klubu Ekologa w tym dniu starali się zwrócić uwagę społeczeństwa szkolnego w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS na świecie.

Wraz z opiekunem p. M. Łowicką – Gęgotek zorganizowali happening, w którym mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Chętni uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat HIV/AIDS uczestnicząc w quizie lub wykonać plakat związany z profilaktyką HIV/AIDS. Każdy uczestnik Happeningu otrzymał materiały propagandowe (ulotki, broszury, zakładki do książki itp.), a na zwycięzców czekały słodkie nagrody.

Jury wybrało 4 plakaty najlepiej przekonywujące o profilaktyce HIV/AIDS: Kowalska Aleksandra kl.II S, Jakubas Kamila kl.II.P, Seweryn Klaudia i Dudek Angelika kl.II.H.

{gallery}2016/aids{/gallery}