Dnia 6 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 97 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której zostały zaprezentowane wiersze i pieśni tematycznie związane z tym świętem.

W tym uroczystym dniu gościliśmy delegację młodzieży ze szkoły niemieckiej Friedrich- List- Berufskoleg z Hamm wraz z opiekunami, która wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyła w realizacji  projektu POLSKO-NIEMIECKIEJ WYMIANY MŁODZIEŻY pn. “Powstania i ruchy demokratyczne w Polsce i Niemczech po I Wojnie Światowej”. Tego dnia podpisano również umowę o partnerskiej współpracy szkół w zakresie polsko-niemieckiej wymiany nauczycieli dotyczącą europejskiego aspektu rozwoju szkolnictwa i organizacji procesu nauczania. Kordynatorem spotkania polsko-niemieckiego była p. I. Lewartowska.

Dla wszystkich uczestnictwo w tej akademii było doskonałą lekcją historii, którą przygotowali uczniowie  pod opieką p. E Skrzyniarz oraz p. A. Siudak. Nasi goście mieli okazję poznać polską historię, poczuć ducha narodowego Polaków jak również pieśni narodowe.

{gallery}2016/11listopada{/gallery}