olimiadae

Znamy już wyniki !!! Do II etapu XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowali się: Podgórska Angelika kl. III P oraz Natkaniec Patryk kl. III R.
Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach olimpijskich!

4 listopada 2015r. w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie odbyły się zawody I stopnia XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmiało ,, Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”. Honorowy patronat nad XXIX Olimpiadą objął Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka.

Uczestnikami tegorocznej Olimpiady byli:

1. Mikołaj Kowalski kl III P
2. Jakub Krzyżkiewicz kl III P
3. Angelika Podgórska kl III P
4. Iwona Cegła kl III R
5. Magdalena Magiera kl III R
6. Piotr Malinowicz kl IIIR
7. Patryk Natkaniec kl III R
8. Anna Zegadło kl III R
9. Karolina Żywot kl III R
10. Angelika Marzec kl IV P
11. Dominika Nowakowska IV P
12. Ilona Turska kl IV P

olimiadae

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

Uczniowie odpowiadali na jedno z pytań o charakterze ogólnym  Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, które koncentrowało się wokół problematyki związanej z hasłem jej XXIX edycji. Rozwiązywali także zadanie z podstaw ekonomii. Pytania testowe natomiast odzwierciedlały całą problematykę zawartą w programie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.