Logotypy

W dniu 16 listopada 2024 r. odbyło się zebranie Pani Dyrektor, koordynatora, asystenta z rodzicami i uczestnikami projektu „Europejski staż zawodowy pewnym startem w przyszłość” realizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie. Projekt jestdofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027. Projekt jest realizowany na zasadach programu Erasmus+, ale dofinansowany z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Spotkanie przygotował i przeprowadził koordynator, asystent projektu oraz Dyrektor Szkoły. W spotkaniu wzięło udział 49 osób (25 uczestników i 24 rodziców).

Pani Dyrektor rozpoczęła spotkanie witając rodziców i uczestników projektu oraz przedstawiła w skrócie projekty zagraniczne, które były realizowane w Zespole Szkół Nr 1. Ponadto podzieliła się informacjami dotyczącymi miejsc praktyk, zakwaterowania, wyżywienia oraz programu kulturowego. W trakcie spotkania przedstawiono: źródła finansowania projektu, jego cele, oraz zasady i regulamin uczestnictwa
w projekcie. Przedstawiona została data i miejsce realizacji mobilności, informacje na temat włoskiego partnera – firmy IFOM.

Rodzice i uczniowie zapoznani zostali z proponowanym programem praktyk, programem kulturowym, organizacją podróży oraz informacjami na temat obowiązków uczestników przed i po mobilności.