Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie, popularnego „Ekonomika”, przygotowują się do wyjazdu na Kretę, gdzie przez miesiąc w greckich firmach będą zdobywać doświadczenie zawodowe, zgodnie ze swoim profilem kształcenia.

1716847699596

Będą oni przebywać w miejscowości Rethymno w terminie od 16.09.24 do  11.10.2024. Dodatkowo 3 nauczycieli przedmiotów zawodowych będzie mogło doskonalić swoje kompetencje podczas tygodniowej obserwacji praktyk w Grecji w ramach tzw. job shadowingu. Obecnie młodzież bierze udział kursie przygotowawczym do zagranicznego stażu, który obejmuje zajęcia językowe, kulturalne oraz warsztaty z pedagogiem.

Odbyło się także zabranie z rodzicami, w trakcie którego przedstawiono m.in. program praktyk, źródła finansowania projektu oraz regulamin uczestnictwa w projekcie. To już kolejny taki wyjazd młodzieży Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie.

W marcu br. 25. osobowa grupa uczniów kształcąca się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik geodeta, technik logistyk wróciła z zagranicznych praktyk zawodowych, które miały miejsce we włoskich firmach w Bolonii. Staże odbywały się w ramach  projektu „Europejski staż zawodowy pewnym startem w przyszłość”.

Realizowane projekty są dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027. Udział w programie to doskonała okazja do podniesienia kompetencji zawodowych, doskonalenia umiejętności językowych, nawiązania nowych znajomości, poznania kultury i obyczajów innych krajów. Udział w stażu jest bezpłatny.

Autor: Ewa Skrzyniarz