Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta” oraz programu „Most nadziei”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju i naszego miasta.

W ramach projektu uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili miechowski cmentarz. Oddali hołd bohaterom walk o niepodległość naszej ojczyzny oraz zmarłym nauczycielom „Ekonomika”.

Realizując postulat Świętego Jan Paweł II, by „zachować pamięć” o ludziach ważnych dla Kościoła i Ojczyzny, zapalono znicze na mogiłach powstańców styczniowych, żołnierzy walczących podczas II wojny światowej oraz partyzantów. Odwiedzono także grób rodziny Baranków – lokalnych patriotów, którzy oddali życie za ratowanie Żydów w czasach Holocaustu.

s. Teresa Wolska