4 sierpnia 2023 r. włodarze Powiatu Miechowskiego podpisali z Wiceministrem Sportu Jackiem Osuchem umowę na dofinansowanie z programu “Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Edycja 2022” budowy tzw. łącznika sali gimnastycznej z głównym budynkiem szkoły. W ramach rozbudowy powstaną też nowe sale dydaktyczne i szatnie.

W ramach budowy łącznika ZS Nr 1 w Miechowie przewidziana jest:

• rozbiórka budynku szkolnego, do którego dobudowany jest budynek sali gimnastycznej,
  • rozbiórka schodów zewnętrznych i murków oporowych,
  • rozbudowa budynku sali gimnastycznej poprzez budowę budynku (wraz z łącznikiem w formie korytarza na wysokości I piętra i słupem nośnym), który połączy wszystkie trzy budynki (w tym: budynek sali gimnastycznej, budynek starej szkoły, oraz budynek projektowany) w jeden budynek wewnętrznie ze sobą skomunikowany,
  • budowa nowych schodów zewnętrznych i murków oporowych,
  • niwelacja terenu na dziedzińcu szkolnym,
  • przebudowa dolnej części pochylni dla osób niepełnosprawnych (wjazdu na pochylnię).

TVP3 – Inwestycje w małopolskie szkoły (oglądaj)

Marzena Samborska – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie. Wywiad TVP3 Kraków