“Realizując projekt Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – obszar ŻYWNOŚĆ, uczniowie naszej Szkoły, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych biorą udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Omawiane zagadnienia są bardzo różnorodne i ciekawe. Temat ostatnich to „Dieta a zakwaszenie organizmu”. Podczas warsztatów obecna była również Pani Dyrektor Marzena Samborska. Młodzież poznała tajniki zdrowego żywienia – a mianowicie, które produkty wpływają kwasotwórczo, a które zasadotwórczo na organizm człowieka. Wiemy jak ważna jest równowaga, homeostaza organizmu. Dlatego świadomość żywieniowa młodych ludzi to inwestycja w ich zdrowie teraz i w przyszłości.

Dzięki wykorzystaniu interaktywnego sprzętu nauka jest dla uczniów atrakcyjna i pasjonująca.