Nic dwa razy się nie zda­rza
i nie zda­rzy (…)


W sobotę 04.02.2023r. na swoim balu studniówkowym bawili się maturzyści Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie. Piękna, wzruszająca uroczystość odbyła się w „Gościńcu” w Czuszowie.

Część oficjalną wydarzenia rozpoczęła pani  dyrektor szkoły Marzena Samborska słowami:
– Szkoła to nie tylko mury, ale przede wszystkim ludzie i ich losy. Lata szkolne łączą ludzi w szczególny sposób. To czas nawiązywania przyjaźni, pierwszych miłości, kształtowania charakteru i dojrzewania – mówiła przytaczając przy tym słowa św. Jana Pawła II: „To co otrzymałem w latach szkolnych, do dziś owocuje w moim życiu – miłość do Boga, Ojczyzny, szacunek do człowieka i pracy, otwartość na świat i jego problemy”.

Dyrektor życzyła maturzystom, dobrze zdanych egzaminów, urzeczywistnienia marzeń i planów, a pod adresem kierownictwa szkoły, wychowawców i nauczycieli skierowała słowa wdzięczności za ich żmudną, codzienną pracę, trud, zaangażowanie oraz poświęcenie w wychowywanie i nauczanie młodzieży. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców za wychowanie i wysiłek włożony w przygotowanie balu studniówkowego.

Podziękowań i gorących życzeń było wiele. Dołączyli do nich m.in. przedstawiciele Rady Rodziców – Małgorzata  Konieczna oraz Anna Dudek, wieloletni dyrektor szkoły – Józef Tochowicz, a także członek Zarządu Powiatu Miechowskiego Piotr Grządziel.

Nie zabrakło również podziękowań od maturzystów, którzy słowa wdzięczności za opiekę i wszystkie dobre chwile spędzone razem skierowali do dyrekcji, grona pedagogicznego, wszystkich pracowników szkoły, a przede wszystkim do wychowawców – Agnieszki Krawczyk, Marty Ruteckiej, Małgorzaty Żaby i Witolda Kozłowskiego.

Bal studniówkowy tradycyjnie rozpoczął się polonezem w wykonaniu maturzystów i towarzyszących im osób. W imieniu młodzieży część oficjalną studniówki prowadzili: Klaudia Wajda, Katarzyna Reszelewska, Katarzyna Szaruga, Łukasz Stęposz, Michał Naziemiec. Repertuar wokalny przygotowały wokalistki w składzie: Julita Nowak, Katarzyna Reszelewska, Emilia Pawlik.

 „ Żaden dzień się nie powtórzy,  nie ma dwóch podobnych nocy… ”czar studniówkowej nocy Anno Domini 2023 należy już do przeszłości, pozostają jednak niesamowite wspomnienia tego pięknego, dorosłego balu.

Przepiękna oprawa studniówkowa przygotowana przez młodzież, piękne balowe stroje, muzyka, wszystko to spowodowało, że był to wspaniały pierwszy bal. Czar tego wieczoru będzie wspominany przez długie lata. Życzymy maturzystom „ połamania piór na maturze”.

Pamiętajcie, przed Wami cudowna przyszłość. „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekam”. Taka noc zdarza się tylko raz w życiu mówili rodzice maturzystów cytując znane przysłowie: „Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie”.