W dniach 29, 30 września i 1 października br. maturzyści z naszej szkoły pod opieką S. Katechetki Teresy Małgorzaty Wolskiej OSB, P. Katechety Sławomira Wody, P. Prof. Teresy Muchy, oraz P. Prof. Małgorzaty Łowickiej- Gęgotek wzięli udział w diecezjalnych rekolekcjach specjalnie przygotowanych dla przyszłych absolwentów szkół średnich.

Z naszej szkoły udział wzięło 56 uczniów klas IV. Rekolekcje odbyły się w miejscowości Skorzeszyce k. Kielc- w samym ,,sercu Gór Świętokrzyskich, w Ośrodku Rekolekcyjno- Rekreacyjnym i Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej. Był to czas w którym młodzież uczestniczyła w konferencjach z różnymi ciekawymi gośćmi, w codziennych modlitwach i Mszach Świętych, w posiłkach, w śpiewie, w tańcach, w zabawach i w innych pożytecznych zajęciach. Czas spędzony w Skorzeszycach był wspólnym zastanowieniem się nad swoim powołaniem, nad życiem duchowym i relacją do Boga oraz integracją uczestników.

 {gallery}2014/skorzeszyce{/gallery}