logo logo
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Misja Naszej Szkoły: "Są dwie rzeczy, które chcielibyśmy dać naszym uczniom: Korzenie i skrzydła..."

Licznik odwiedziń
653306
Dziś846
Wczoraj938
Ten tydzień6019
Ten miesiąc22184
Wszystkie653306
marzec 2020
npwścps
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

uniafundusz

Erasmus1      rolaperasmus

 

Dnia 28 września 2015 roku odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego, podczas którego uczniowie rywalizowali w dwóch konkursach. Głównym założeniem tego wydarzenia była promocja języka angielskiego, wykazanie się jego znajomością, a przede wszystkim dobra zabawa.

          Dzień Języka Angielskiego rozpoczęła Pani Dyrektor Marzena Samborska zachęcając uczniów do dalszej nauki języka. Jako pierwsi wystąpili uczniowie: Marlena Ciepka z klasy IV h i Piotr Malinowicz z klasy III r, którzy zaśpiewali piosenki zespołów "Roxette" i "REM". Pierwszym konkursem był konkurs na najciekawszy plakat pt." Moja wizja Wielkiej Brytanii". Uczniowie mieli za zadanie przygotować w domu ciekawe prace dotyczące ich skojarzeń z Wielką Brytanią. Prace mogły zostać wykonane dowolną techniką. Zwycięzcami tego konkursu zostali:

I miejsce-Katarzyna Starościak i Agnieszka Szczepka z klasy I s
II miejsce-Jakub Krzyżkiewicz z klasy III r
III miejsce-Magiera Magdalena z klasy III p
Wyróżnienie otrzymali: Wiktor Jurkowski i Kamil Maj z klasy III p.

            Odbył się również konkurs z wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego. Składał sie on z dwóch etapów. Pierwszy etap to 20 minutowy test, do którego uczniowie mogli przystąpić pojedynczo lub parami. W drugim etapie uczniowie musieli odpowiadać na pytania nauczyciela dotyczące geografii, historii, kultury oraz polityki krajów anglojęzycznych. Zwycięzcami zostali:

I miejsce- Patrycja Lech i Karolina Kramarz z klasy IV h
II miejsce-Patryk Łanecki i Piotr Kuler z klasy II g
III miejsce-Sandra Miodek i Angelika Podgórska z klasy III p

            Dodatkowo uczniowie mogli spróbować swoich sił w zabawie polegającej na tłumaczeniu przysłów z języka angielskiego na polski, w której to mogli się wykazać nie tylko znajomością angielskiego, ale także nie bez znaczenia okazały się spostrzegawczość i refleks. Uczestnicy konkursów oraz zaproszone klasy miały również szansę obejrzeć krótkie skecze w których przedstawiono główne problemy związane z nieznajomością języka angielskiego. Łącznie w konkursach i zabawach wzięło udział 40 uczniów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorami Dnia Języka Angielskiego były: Marzena Krzyżkiewicz, Jadwiga Kucharska, Katarzyna Lis i Jolanta Musiał-Hac.