marzec 2020

Dnia 28 września 2015 roku odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego, podczas którego uczniowie rywalizowali w dwóch konkursach. Głównym założeniem tego wydarzenia była promocja języka angielskiego, wykazanie się jego znajomością, a przede wszystkim dobra zabawa.

Dzień Języka Angielskiego rozpoczęła Pani Dyrektor Marzena Samborska zachęcając uczniów do dalszej nauki języka. Jako pierwsi wystąpili uczniowie: Marlena Ciepka z klasy IV h i Piotr Malinowicz z klasy III r, którzy zaśpiewali piosenki zespołów "Roxette" i "REM". Pierwszym konkursem był konkurs na najciekawszy plakat pt." Moja wizja Wielkiej Brytanii". Uczniowie mieli za zadanie przygotować w domu ciekawe prace dotyczące ich skojarzeń z Wielką Brytanią. Prace mogły zostać wykonane dowolną techniką. Zwycięzcami tego konkursu zostali:

I miejsce-Katarzyna Starościak i Agnieszka Szczepka z klasy I s
II miejsce-Jakub Krzyżkiewicz z klasy III r
III miejsce-Magiera Magdalena z klasy III p
Wyróżnienie otrzymali: Wiktor Jurkowski i Kamil Maj z klasy III p.

Odbył się również konkurs z wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego. Składał sie on z dwóch etapów. Pierwszy etap to 20 minutowy test, do którego uczniowie mogli przystąpić pojedynczo lub parami. W drugim etapie uczniowie musieli odpowiadać na pytania nauczyciela dotyczące geografii, historii, kultury oraz polityki krajów anglojęzycznych. Zwycięzcami zostali:

I miejsce- Patrycja Lech i Karolina Kramarz z klasy IV h
II miejsce-Patryk Łanecki i Piotr Kuler z klasy II g
III miejsce-Sandra Miodek i Angelika Podgórska z klasy III p

Dodatkowo uczniowie mogli spróbować swoich sił w zabawie polegającej na tłumaczeniu przysłów z języka angielskiego na polski, w której to mogli się wykazać nie tylko znajomością angielskiego, ale także nie bez znaczenia okazały się spostrzegawczość i refleks. Uczestnicy konkursów oraz zaproszone klasy miały również szansę obejrzeć krótkie skecze w których przedstawiono główne problemy związane z nieznajomością języka angielskiego. Łącznie w konkursach i zabawach wzięło udział 40 uczniów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorami Dnia Języka Angielskiego były: Marzena Krzyżkiewicz, Jadwiga Kucharska, Katarzyna Lis i Jolanta Musiał-Hac.