29 września br. w ramach współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym młodzież Zespołu Szkół Nr 1 pod opieką Pani  Justyny Kwinty oraz Agnieszki  Krawczyk wzięła udział w spotkaniu podsumowującym realizację drugiego etapu projektu "Młodzieżowy Uniwersytet Ekonomiczny". Spotkanie otworzył Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, który przeprowadził wykład o funkcjonowaniu uczelni i organizacji procesu kształcenia.

w4

Następnie odbyło sie wręczenie certyfikatów, po czym uczniowie zostali oprowadzeni po kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego. Certyfikaty otrzymało 33 uczniów kształcących w zawodzie technik ekonomista. Udział w Młodzieżowym Uniwersytecie Ekonomicznym pozwolił uczniom nawiązać nowe kontakty, poszerzyć wiedzę ekonomiczną, społeczną, a także odkryć w sobie duszę przedsiębiorcy. W przyszłości zdobyte doświadczenie ułatwi uczniom naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Młodzież "Ekonomika" uczestniczy również w kolejnym  etapie projektu "Młodzieżowy Uniwersytet Ekonomiczny", który potrwa do czerwca 2022r.