Inauguracja nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie

„Nie potrafimy biec za słońcem,
Ale możemy je ciągle nosić w naszych sercach”

- tymi słowami Pani Dyrektor Marzena Samborska zainicjowała uroczystą inaugurację roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie.
W swoim wystąpieniu powitała wszystkich przybyłych gości, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów. Wyraziła troskę, ale i gotowość do pracy w trudnym czasie covidowym, apelując jednocześnie o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w szkole. Pani Dyrektor podziękowała uczniom klas pierwszych, którzy tak licznie wstąpili w progi tej szkoły, za obdarzenie nas tak dużym zaufaniem. Życzyła całej społeczności szkolnej bezpiecznych, szczęśliwych i twórczych dni nauki i pracy.
Następnie, w imieniu Starosty Powiatu Miechowskiego, Pana Jacka Kobyłki, głos zabrał Pan Leonard Mazur - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu. Życzył uczniom i nauczycielom zdrowia i wytrwałości w trudnych czasach, wynikających z covid19, a także kontynuowania wspaniałych tradycji szkoły i wysokich wyników w nauce.
W imieniu rodziców wystąpiła przewodnicząca Pani Małgorzata Konieczna oraz Pan Wojciech Musiał.
Na zakończenie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Przemysław Motyka podziękował Pani Dyrektor i nauczycielom za troskę związaną z edukacją i bezpieczeństwem w szkole, a także powitał w swoim gronie uczniów klas pierwszych.

Pierwszy września to także rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji referat okolicznościowy odczytała Karolina Zygmuntowicz, uczennica klasy III GRP.
Wychowawcami klas pierwszych zostali:

1. Technikum, kształcące w zawodzie technik ekonomista - Pani Justyna Kwinta.
  2. Technikum, kształcące w zawodzie technik geodeta i technik ekonomista - Pani Beata Kulig.
  3. Technikum, kształcące w zawodzie technik logistyk - Pani Katarzyna Mucha.
  4. Technikum, kształcące w zawodzie technik handlowiec - Pani Katarzyna Lis.
  5. Branżowa Szkoła I Stopnia - Pan Andrzej Wachacki

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022