25 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Pani Dyrektor Marzena Samborska pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce oraz osiągnięć w konkursach. Podziękowała całej społeczności szkolnej za całoroczną owocną pracę, zwłaszcza za pracę zdalną w czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły. Na uroczystości obecny był ks. Franciszek Siarek - proboszcz parafii Grobu Bożego w Miechowie,  oraz Pan Wojciech Musiał - przedstawiciel Rady Rodziców.

z10

W tym dniu został podsumowany, realizowany w szkole, Ogólnopolski Projekt „BACZYŃSKI”. Jego koordynatorką była p. Ewa Nowakowska. Społeczność szkolna wzięła udział w montażu słowno-muzycznym pt. „ Jeśli testament, to z liści, a pomnik jeśli – z płomienia”, który prezentował sylwetkę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego jako: ucznia, harcerza, grafika i poetę – żołnierza. Z tej okazji przygotowana została również miniwystawa - „Barbara i Krzysztof Baczyńscy. Tragiczna historia wojennej miłości od pierwszego wejrzenia”, a wspólne odśpiewanie „Warszawskich dzieci” było wyrazem hołdu dla poległych w powstaniu warszawskim, którego 77. rocznica przypadnie w połowie wakacji.
Obecny na  zakończeniu roku ks. proboszcz pogratulował młodzieży realizującej projekt "Baczyński" i życzył wszystkim pięknych i bezpiecznych wakacji.

z20

Od lewej Gabriela Sakłak, Monika Kudzia, Katarzyna Reszelewska, Julita Nowak, Kinga Krzywonos, Przemysław Motyka, Klaudia Wajda

Bezpiecznego lata i udanych wakacji!