logo logo
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Misja Naszej Szkoły: "Są dwie rzeczy, które chcielibyśmy dać naszym uczniom: Korzenie i skrzydła..."

Kolory kontrastowe   Czcionka standardowa   Czcionka duża   Czcionka bardzo duża

Brązowa Tarcza

Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie – „Ekonomik” to „Szkoła z pasją”, realizująca hasło „Bliżej ucznia”, otwarta na potrzeby uczniów i zmieniający się rynek pracy.

Szkoła otrzymała w styczniu 2021 roku prestiżowe odznaczenie w XXIII Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Liceów i Techników w Polsce. Jest to uznanie wysokich wyników nauczania w szkole.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły brano pod uwagę 4 kryteria:

  1. Olimpiady 20%
  2. Maturę 20%
  3. Maturę rozszerzoną 30%
  4. Egzamin zawodowy 30%

Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych, olimpiad, zestawienia z OKE z wynikami matur i egzaminów zawodowych oraz SIO.

Ranking uwzględnia tylko te szkoły dla młodzieży, w których z matury wyniki średnie z języka polskiego, matematyki były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej w technikach. Zakwalifikowanie się Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie do rankingu jest już dużym osiągnięciem, a miejsce na podium jest ogromnym sukcesem.

Ten sukces to nie tylko pomyślnie zdane egzaminy, ale to dobra organizacja pracy szkoły, wysoko wykwalifikowana kadra i dobra współpraca z gronem pedagogicznym.

Gratulacje należą się wszystkim, którzy z takim zaangażowaniem towarzyszą młodym ludziom w zdobywaniu wiedzy.

Dyrektor Szkoły
Marzena Samborska