Po uwzględnieniu rekomendacji Ministerstwa Edukacji Narodowej 11 grudnia 2020 roku przeprowadzona została w trybie stacjonarnym w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie brzmi: Ekonomia wobec kryzysów. Gospodarcze i społeczne skutki pandemii.

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, wzmacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

W XXXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich kształcących się w zawodzie technik ekonomista. Najwyższe wyniki uzyskali: I miejsce Paulina Michalska, II - Katarzyna Wilk, III - Piotr Wojtal.

Gratulujemy młodzieży i życzymy dalszych sukcesów!