Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie już po raz szósty przystąpił do projektu dla szkół ponadgimnazjalnych „Lekcje z ZUS”. Jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych.

logozus

„Lekcje z ZUS” mają oprócz tego uczyć młodzież solidaryzmu społecznego oraz  dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.  Tematy lekcji były następujące:

• Świadomy zawsze ubezpieczony,
  • Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki,
  • Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach,
  •  e-ZUS, czyli firma pod ręką.

Uczniowie bardzo chętnie  i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Podsumowaniem programu był konkurs do którego przystąpili chętni uczniowie. Odbył się on 14 grudnia w postaci testu on-line. W Konkursie Wiedzy pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wzięło udział 28 uczniów z klas 2P, 2PP, 2GRP, 2GR,3GR,3P. Uczniowie z największą liczbą punktów: Adrian Żurek - 3P, Sylwia Porębska - 2PP , Natalia Jakubas -2P.

Gratulujemy !