logo logo
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Misja Naszej Szkoły: "Są dwie rzeczy, które chcielibyśmy dać naszym uczniom: Korzenie i skrzydła..."

Kolory kontrastowe   Czcionka standardowa   Czcionka duża   Czcionka bardzo duża

 logoerasmus2

To już kolejny nowy projekt „Staże zawodowe gwarancją sukcesu”, który jest realizowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie w okresie od 01.12.2018r. do 30.06.2020r., przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+. Dofinansowanie wynosi 129 062,00 EUR.

W ramach projektu 50 naszych uczniów z kierunków technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik geodeta oraz technik żywienia i usług gastronomicznych wyjedzie na czterotygodniowe staże do włoskich przedsiębiorstw.

Realizacja projektu pozwoli młodzieży odbyć staże u włoskich przedsiębiorców, poznać kraj i nabyć nowe umiejętności, wiedzę i kwalifikacje, tak by stać się konkurencyjnym na europejskim rynku pracy i mieć łatwiejszy start w dorosłe życie. Staże zagraniczne zostaną zrealizowane w dwóch mobilnościach. Pierwsza mobilność odbędzie się w okresie 04.11 – 29.11.2019r. a druga 02.03 - 27.03.2020r. Przed wyjazdem na staż uczniowie przejdą przez proces przygotowania do mobilności organizowany w formie zajęć dodatkowych w szkole.

W naszej szkole jednocześnie realizowany jest też inny projekt mobilnościowy pn. „Europejski staż paszportem do zawodowej kariery” w ramach, którego już 02 lutego 2019r. kolejna 20 osobowa grupa uczniów wyjedzie do Włoch- Bolonii.

018

Praktyki zagraniczne we włoskich firmach umożliwią młodzieży powiązanie wiedzy teoretycznej z problemami życia zawodowego. Dzięki pracy w zakładach i wyjazdom uczniowie „Ekonomika” zdobywają nowe doświadczenia i są lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy. Udział w projektach jest bezpłatny i wszyscy uczniowie maja równy dostęp w procesie rekrutacji.

Umiejętności uczniów zdobyte podczas staży potwierdzane są przez uznawane w Europie dokumenty ECVET, Europass Mobilność oraz krajowe certyfikaty, które z pewnością stanowią istotny punkt CV w procesie poszukiwania pracy.

rollaperasmus201941548221 898040940381494 1680449879190536192 o

Na zdj. Młodzież naszej szkoły uczestnicząca w projekcje " Europejski staż paszportem do zawodowej kariery" Włochy 2018- pierwszy wyjazd

                                                                                                                                                                                                                                  Dyrektor Szkoły oraz zespół projektowy 
                                                                                                                                                                  w Zespole Szkół Nr 1