Szkoła w ramach Programu Wychowawczo – Profilaktycznego realizuje projekt pt. „Szkoła z pasją.” Projekt uwzględnia bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania i talenty uczniów. Społeczność szkolna efekty mogła oglądać 21 marca 2023 roku.

Uczniowie obejrzeli, w wykonaniu młodzieży kółka polonistycznego klas pierwszych, fragment „Dziadów” , przygotowanych pod kierunkiem Pani Anny Spiechowicz.

Kółko polonistyczne klas drugich pod kierunkiem Pani Beaty Szarek, przygotowało fragmenty sielanki „Laura i Filon” oraz recytację „Ody do młodości.”

Kółko ekologiczno – chemiczne, pod kierunkiem Pani Dyrektor Marzeny Samborskiej przygotowało przedstawienie i prezentację multimedialną pod tytułem: „ Powtórne wykorzystanie butelek PET – recykling i handmade”. Prezentację uświetnił zespół tańca nowoczesnego pod opieką Pani Aleksandry Włudzik.

Na scenie nie zabrakło również akcentów muzycznych. Zespół tańca tradycyjnego „Miechowianie” pod kierunkiem Pani Doroty Stępień – Skrzypek, jak zawsze wprawił widownię w zachwyt.

„10 zasad zdrowego żywienia” przedstawiło kółko dietetyki i promocji zdrowia, pod kierunkiem Pani Joanny Gajdy, realizowanego na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość posilić się smacznymi i zdrowymi przekąskami, przygotowanymi przez młodzież.

Pokaz fitness na stepach pod kierunkiem Pani Moniki Zdeb – Capigi zenergetyzowały publiczność.

Kółko fotograficzne pod kierunkiem Pani Agnieszki Krawczyk, zorganizowało wystawę zdjęć pod tytułem: „Dzień z życia pierwszoklasisty.”

Kółko matematyczne pod kierunkiem Pani Reginy Gawęckiej przedstawiło prezentację multimedialną pod tytułem: „Ciekawostki matematyczne”.

Swoją wystawę pt. : „Mój zawód – moja pasja” zaprezentowali również uczniowie klas pierwszych Branżowej Szkoły I Stopnia z wychowawcami p. Marzeną Walczak i Edytą Żurek.

W tym dniu miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom konkursu recytatorskiego z języka niemieckiego oraz języka angielskiego.

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego: I miejsce Kacper Filus kl. 2l, II miejsce Oliwia Lenart kl. 2l, III miejsce Władysław Grendysz kl. 1p.

Szkolny Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej: I miejsce Piotr Bachulski kl. 4grp, II miejsce Marika Miszczyk kl.1L, III miejsce Natalia Czerw kl. 2 gr.

Nad całością akademii jak zawsze czuwał niezawodny Samorząd Uczniowski pod opieką p. Edyty Żurek i Anety Jakubas.