27 stycznia 2023 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie odbyło się pożegnanie słuchaczy Szkoły Policealnej kształcącej w zawodzie opiekuna medycznego.

Na uroczystości byli obecni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego Pan Krzysztof Świerczek oraz Starosta Powiatu Miechowskiego Pan Jacek Kobyłka.

Dyrektor Szkoły Pani Marzena Samborska zwróciła się do słuchaczy tymi słowami: „Spotykamy się aby uroczyście zakończyć okres podczas którego nabywaliście wiedzę i doświadczenie w zawodzie opiekun medyczny. Czas jaki poświęciliście na zdobywanie nowych umiejętności na pewno zaowocuje w przyszłej pracy (…) Wystarczyło Wam sił, determinacji oraz dużej motywacji, a to wszystko spowodowało, że dzisiaj kończycie Szkołę”. Pani Dyrektor życzyła słuchaczom wszelkiej pomyślności w życiu osobistym jak i zawodowym. Do tych życzeń dołączyli się również przybyli goście.

W imieniu absolwentów słuchaczka Pani Katarzyna Jachymczyk podziękowała Pani Dyrektor Marzenie Samborskiej za otwarcie kierunku kształcenia opiekuna medycznego opartego na nowej podstawie programowej umożliwiającej wykonywanie wybranych czynności medycznych i pielęgniarskich w poszerzonym zakresie uprawnień i za to, że troszczyła się o przygotowanie słuchaczy do zawodu. Podziękowała Władzom Starostwa za wspieranie Szkoły w tych wyzwaniach. Szczególne słowa podziękowania skierowała do opiekuna semestru Pani Leonii Hat-Popiel oraz przełożonej pielęgniarek w Szpitalu Św. Anny w Miechowie Pani Joannie Szafarskiej.

Świadectwa ukończenia Szkoły Policealnej w zawodzie opiekun medyczny otrzymało 19 słuchaczy.