W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, w ostatni dzień pracy szkoły przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego 22 grudnia 2022 uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie zebrali się o godz. 9:30 na sali gimnastycznej, która tego dnia była pięknie udekorowana nie tylko choinkami, ale także przygotowanymi przez uczniów pod opieką s. Teresy Wolskiej elementami scenograficznymi przypominającymi miasteczko Betlejem i grotę Narodzenia Pana Jezusa.

321609430 3384394831817209 4321391795316039860 n 1

Tradycyjną część Jasełek ze św. Łukaszem Ewangelistą poprzedził wstęp narratorów, którzy przypomnieli, że w świątecznym czasie oczy nasze przyciąga żłóbek, a w nim Dzieciątko owinięte w pieluszki i złożone na sianie. Usłyszeliśmy także przypomnienie, że Betlejemska noc nie była raz, Betlejemska noc się powtarza – Bóg się rodzi teraz i tutaj… Betlejemska noc się powtarza – w Twoim i moim życiu.

Dalszej narracji przewodniczył św. Łukasz Ewangelista, a jego słowa przeplatane były poszczególnymi scenami zwiastowania, wątpliwości, jakich doświadczył św. Józef i wyruszenia w drogę do Betlejem, narodzenia Pana Jezusa, pokłonu pasterzy i Trzech Królów.

Aktorzy świetnie wczuli się w swoje role – zaowocowała długa praca i próby pod opieką s. Teresy. Uwagę wszystkich przyciągnęły także dobrze dopasowane i przygotowane stroje naszych aktorów. Jasełkom towarzyszyła piękna oprawa muzyczna – kolędy zarówno tradycyjne, jak i współczesne zaśpiewała prawie trzydziestoosobowa schola i solistki.

Nad nagłośnieniem czuwali uczniowie pod opieką p. Jana Kawiorskiego i wszystko zadziałało jak najlepiej. Nie zabrakło przy tym wzruszeń i dobrych refleksji, pamięci o tych, którzy w ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności…

Jasełka zakończyły się życzeniami złożonymi przez uczniów Dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom naszej szkoły. Następnie zabrała głos p. Marzena Samborska – dyrektor Ekonomika, podziękowała uczniom za włożoną pracę i występ na wysokim poziomie oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Oczywiście nie zabrakło życzeń od Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Po zakończonym spektaklu uczniowie udali się z wychowawcami do klas na wigilie klasowe.