W dniu 7 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Nr 1 odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Konkurs składał się z dwóch pisemnych części: leksykalnej i gramatycznej.

IMG 1453 1

Celem konkursu było wzmocnienie motywacji do nauki języka angielskiego, propagowanie nauki języka obcego wśród uczniów oraz uświadomienie im nabytej już wiedzy i umiejętności.

Konkurs rozpoczęła Pani Dyrektor Marzena Samborska, która serdecznie przywitała uczestników zmagań z językiem angielskim podkreślając ogromną wagę umiejętności językowych w dzisiejszych czasach.

W tegorocznej odsłonie konkursu wzięło udział aż 50 uczniów z klas I, II i III Technikum. Uczniowie zaprezentowali naprawdę wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Kacper Filus – kl. II L

II miejsce – Oliwia Lenart – kl. II L

III miejsce – Władysław Grendysz – kl. I P

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom odbędzie się w grudniu bieżącego roku podczas akademii.

Konkurs zorganizowały oraz przeprowadziły: P. Aneta Jakubas i P. Marzena Krzyżkiewicz we współpracy z P. Jolantą Musiał-Hac oraz P. Anetą Podobą.   Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnych odsłonach konkursu z języka angielskiego.