W dniu 10 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie odbyło się Doroczne Święto Szkoły połączone z Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę i Ślubowaniem Klas Pierwszych.

Ślubowanie klas pierwszych

Był to kolejny dzień, który zapisał się złotymi literami w historii naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną w Bazylice Grobu Bożego przez księży: Marka Wieczorka i Bartosza Sikorę, którzy skierowali do młodzieży pełne miłości słowa wiary.

Po przemarszu do budynku szkoły odbyła się część oficjalna, tradycyjnie rozpoczęta polonezem.

Pani Dyrektor Marzena Samborska w uroczystych słowach powitała przybyłych gości, wśród których swoją obecnością zaszczycili naszą szkołę między innymi Sekretarz Powiatu – Pani Maria Sztuk oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Pan Stanisław Krawiec, grono pedagogiczne i licznie przybyłych rodziców. W szczególny sposób zwróciła się do młodzieży rozpoczynającej edukację: „Za chwilę staniecie przed szkolnym sztandarem, aby złożyć ślubowanie i stać się pełnoprawnymi uczniami tej szkoły. Swoja postawą dacie przykład umiłowania Ojczyzny, tradycji i wiary w ideały. Słowom roty ślubowania pozostańcie wierni nie tylko w szkolnym, ale i w dorosłym życiu”.

Pani Dyrektor wspomniała rocznicę odzyskania niepodległości wierząc, że obchodzona przez nas uroczystość przyczyni się do poszerzenia wiedzy na temat przeszłości naszej Ojczyzny i zaowocuje jeszcze większą troską o wolną Polskę. „Pamiętajmy, że istnieje patriotyzm dnia codziennego i sytuacji niezwyczajnych, miłość ojczyzny czasu pokoju i czasu wojny i aby tylko ten pierwszy był naszym zadaniem i wszystkich pokoleń po nas”.

Podniosły, a jednocześnie pełen radości i optymizmu nastrój utrzymał się przez całą uroczystość. Przewodnicząca szkolnej Rady Rodziców oraz rodzice klas pierwszych w pełnych uznania słowach dziękowali dyrekcji szkoły za edukację swoich dzieci oraz kształtowanie charakterów i postaw młodych ludzi.

Młodzi artyści mogli zaprezentować swoje talenty w widowisku słowno-muzycznym „Gdy myślę Ojczyzna…”

Na koniec wręczone zostały nagrody dla najlepszych uczniów w konkursie „Ekonomik dawniej i dziś”. Nagrody otrzymali:

• I miejsce – Anna Podyma – klasa I R
  • II miejsce – Gabriela Młyńska – klasa I S
  • III miejsce – Anna Małupa – klasa I H

Pani Dyrektor złożyła również podziękowania osobom zaangażowanym w organizację uroczystości:

• Księdzu Bartoszowi Sikorze, Siostrze Teresie, Księdzu Markowi Wieczorkowi – za oprawę Mszy Świętej w Bazylice,
  • Pani Beacie Szarek, Pani Dorocie Stępień-Skrzypek, Pani Edycie Żurek – za przygotowanie występu młodzieży,
  • Panu Jarosławowi Panowek, Panu Konradowi Ptak, Pani Ewie Bierońskiej, Pani Ewie Skrzyniarz,
  • wychowawcom klas I,
  • Pani Marzenie Walczak,
  • Pani Katarzynie Lis – prowadzącej, Pani Annie Jamrocha i Pani Ewie Nowakowskiej za przygotowanie młodzieży do konkursu.