Od 22.11.2021 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie w ramach projektu zajęć dodatkowych z przedsiębiorczości prowadzona jest Małopolska Chmura Edukacyjna. „Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie w roku szkolnym 2021/2022” to innowacyjna propozycja przekazywania uczniom w Małopolsce wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych. Przedsięwzięcie “Małopolska Chmura Edukacyjna” oparte jest na partnerskiej współpracy pomiędzy Województwem Małopolskim, wiodącymi uczelniami wyższymi z Małopolski oraz organami prowadzącymi szkoły ponadgimnazjalne. Zajęcia prowadzone przez uczelnię metodą on-line odbywały się cyklicznie co piątek, po 2 godziny lekcyjne. Uczniowie uczestniczyli w tych zajęciach zajęciach głownie w szkolnej pracowni wyposażonej w sprzęt do wideokonferencji. W jednych zajęciach natomiast uczestniczyli z domu, łącząc się poprzez platformę internetową Webex Teams lub REV. Odbył się także wyjazd uczniów na zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie – w dniu 26.11.2021 roku.

W ramach projektu przewidziane były następujące formy wsparcia:

• zajęcia on-line w szkole: zajęcia wykraczające poza podstawę programową kształcenia na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej wykorzystujące nowoczesne technologie komunikacyjne w obszarze przedsiębiorczości. Zajęcia prowadzone były przez Uniwersytet Ekonomiczny w oparciu o scenariusze wypracowane w projekcie koordynacyjnym,
  • 1 wyjazd na Uniwersytet Ekonomiczny do Krakowa na zajęcia stacjonarne wykraczające poza podstawę programową kształcenia na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej wykorzystujące nowoczesne technologie komunikacyjne w obszarze przedsiębiorczości prowadzone przez nauczycieli akademickich.

W projekcie uczestniczyło 15 uczniów z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista i technik geodeta.

Zajęcia koordynowała Marta Rutecka.