W dniu 29 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego pięciu klas maturalnych.

Uroczystość pożegnania otwarła Pani Dyrektor Marzena Samborska wprowadzając zgromadzonych w podniosły nastrój. Na uroczystości byli obecni goście: Starosta Miechowski Pan Jacek Kobyłka, Członek Zarządu Pan Rafał Pawlik, Dziekan Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dr hab. inż. Leszek Książek wraz ze współpracownikami, Rada Rodziców wraz z Przewodniczącą Rady Panią Małgorzatą Konieczną.

Wystąpienie Pani Dyrektor - Marzeny Samborskiej
Wystąpienie Starosty Powiatu Miechowskiego - Pana Jacka Kobyłki

Ze szczególna serdecznością Pani Dyrektor zwróciła się do tegorocznych maturzystów: „… To wasz ostatni dzień w tej szkole. Wszystkie chwile i wspomnienia z Wami zostaną nam w pamięci na długo. Wspominajcie szkołę jako to miejsce gdzie nie tylko pobieraliście naukę, ale gdzie uczono Was szanować tradycje, symbole narodowe. Gdzie uczono Was wzajemnego szacunku i wzajemnej życzliwości. Zapisaliście się w historii tej szkoły, a ona w historii Waszego życia. Życzę wszystkim absolwentom  dużo zdrowia, zdania matury, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Życzę, aby wszystkie wasze marzenia i plany spełniły się.

Z dumą mówcie o Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie popularnym  “Ekonomiku” – Moja Szkoła“.

Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom, rodzicom, a zwłaszcza wychowawcom klas Pani Beacie Szarek, Pani Małgorzacie Perczyńskiej, Pani Marii Tyrała, Pani Ewie Skrzyniarz, Pani Annie Szymkiewicz za owocną pracę i doprowadzenie uczniów do szczęśliwego ukończenia szkoły.

Starosta Miechowski, Pan Jacek Kobyłka, w swoim wystąpieniu gratulował uczniom ukończenia szkoły.

W imieniu rodziców  uczniów klas maturalnych głos zabrała Pani Marzena Banaśkiewicz, która gorąco podziękowała Dyrekcji Szkoły i Gronu Pedagogicznemu. Natomiast w imieniu absolwentów głos zabrał uczeń klasy  IV L Przemysław Motyka, przewodniczący samorządu uczniowskiego, wyrażając gorące pragnienie płynące od wszystkich absolwentów, aby utrwalić moment pożegnania, czego wyrazistym przykładem był rozpoczynający pożegnanie polonez.

Wystąpienie przedstawiciela Rady Rodziców - Pani Marzeny Banaśkiewicz
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego składa podziękowanie w imieniu maturzystów.

Pięknymi bukietami kwiatów młodzież dziękowała Dyrekcji Szkoły i wychowawcom za trud włożony w wychowanie, kształcenie, cierpliwość i wyrozumiałość.

Podziękowanie składane przez młodzież dyrekcji szkoły i wychowawcom klas

Młodzież klas maturalnych pożegnała uroczyście sztandar szkoły, przekazując go pod opiekę uczniom klas trzecich.

Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Nr 1
Przekazanie sztandaru uczniom klas trzecich

W trakcie trwania uroczystości podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Panią Dyrektor mgr inż. Marzeną Samborską a Dziekanem Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. inż. Leszkiem Książkiem. Po zakończeniu uroczystości odbyło się spotkanie władz uczelni z młodzieżą. Spotkanie uświetnił wykład pt. „Praca we współczesnej geodezji – aktualne zadania geodety w Polsce” przeznaczony dla młodzieży.

Podpisanie umowy o współpracy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie

Część artystyczna, wzbogacona piosenkami i filmikami z życia szkoły, skierowana była do opuszczających szkołę maturzystów. Każdy z absolwentów mógł w tym dniu znaleźć się na scenie, poczuć kimś wyjątkowym  i odebrać pamiątkowe upominki od młodszych kolegów. Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem Pani Beaty Szarek i Pani Doroty Stępień-Skrzypek. Ceremoniał szkoły przygotował Pan Jarosław Panowek, prezentację multimedialną Pani Ewa Skrzyniarz z uczniami, pożegnanie przez uczniów klas III – wychowawcy tych klas.