21.04.2022 r. Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie „otworzył drzwi” szkoły dla młodzieży klas ósmych, stojących obecnie przed wyborem kolejnego etapu kształcenia.

Tradycyjnie Dzień Otwarty rozpoczął się polonezem w wykonaniu Szkolnego Zespołu Tańca „Miechowianie”.

Pani dyrektor Marzena Samborska serdecznie powitała członków zarządu powiatu miechowskiego – Rafała Pawlika, Piotra Grządziela, dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli, rodziców, a szczególne słowa skierowała do ósmoklasistów:

“Przed Wami bardzo ważny moment w życiu, moment dokonywania wyboru dalszej drogi nauczania. Wybory w życiu nigdy nie są łatwe, ale ważne, by były one przemyślane, trafne i zgodne z potrzebami każdego z Was“.

Na sali gimnastycznej tego dnia odbywał się „festiwal zawodów”. Uczniowie klas ósmych, a także ich rodzice mogli obejrzeć stanowiska prezentujące poszczególne zawody: technika ekonomistę, technika żywienia i usług gastronomicznych, technik geodetę, technika logistyka, technika handlowca oraz zawody z branżowej szkoły I stopnia. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się oferta staży zagranicznych organizowanych w ramach programu Erasmus+ oraz pokaz zajęć artystycznych i sportowych, realizowanych w ramach szkolnych kółek zainteresowań i Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Szkoła jest otwarta na potrzeby wychowanków i zmieniające się zapotrzebowanie na rynku pracy, dlatego co roku udoskonala swoją ofertę. W programie nauczania dla każdego zawodu wprowadzono specjalizację pozwalającą na nabycie dodatkowych umiejętności.

Absolwenci naszej szkoły otrzymują świadectwa dojrzałości oraz dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Zapoznaj się z ofertą edukacyjną szkoły