Dnia 12.04.2022 r. odbył się w Zespole Szkół Nr 1 Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim. Celem konkursu było pogłębienie wśród uczniów wiedzy o literaturze anglojęzycznej, doskonalenie umiejętności recytatorskich, szerzenie zainteresowania nauką języka angielskiego wśród uczniów oraz doskonalenie znajomości języka angielskiego.

Konkurs rozpoczęła Pani Dyrektor Marzena Samborska serdecznie witając uczestników konkursu oraz podkreślając ogromną wagę, jaką w obecnych czasach ma na rynku pracy dobra znajomość języków obcych.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas: 1L, 1GR, 2P, 3GR-P i 3L. Uczniowie mieli za zadanie wyrecytować z pamięci wybrany przez siebie wiersz w języku angielskim.

Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności językowych. Ocenie podlegały: stopień opanowania pamięciowego tekstu, interpretacja i wrażenia artystyczne oraz prawidłowa wymowa i intonacja.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Julia Rosół z kl. 3L za wiersz „ The Secret Place”, autor Dennis Lee;
II miejsce: Oliwia Idzik z kl.3GR-P za wiersz „ Growing”, autor Tony Mitton;
III miejsce: Oliwia Lenart z kl.1L za wiersz „ Growing”, autor Tony Mitton;

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Organizatorami konkursu były: p. Aneta Jakubas, p. Marzena Krzyżkiewicz, p. Jolanta Musiał-Hac, p. Aneta Podoba.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnych odsłonach konkursu z języka angielskiego.