cech

Szkoła od wielu lat współpracuje z Cechem Rzemiosł Różnych w Miechowie. Jest to główny pracodawca dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

cech

Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych na Święcie Szkoły
                                             Od lewej: dyr. szkoły M. Samborska, J. Borowski – Starszy Cechu, R. Gola, K. Wachacki

W okresie nauki w Zespole Szkół Nr 1 uczniowie drugich i trzecich klas technikum oraz słuchacze Szkół Policealnych odbywają praktyki zawodowe, które trwają odpowiednio trzy i cztery tygodnie. Miejscem praktyk są zakłady i instytucje na terenie Miechowa. Uczniowie i słuchacze mają możliwość pogłębić wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne uzyskane na zajęciach szkolnych.

Przez wiele lat prace te koordynował kierownik szkolenia praktycznego Zbigniew Budziński, który został odznaczony w 2010r. Złotą Odznaką za zasługi w rzemiośle. Podobne odznaczenie za rozwój szkolnictwa zawodowego i zasługi w rzemiośle otrzymała p. dyrektor Marzena Samborska.

Uczniowie mogą doskonalić zdobyte w szkole umiejętności w trakcie wykonywania czynności na poszczególnych stanowiskach pracy, zapoznawać się z organizacją pracy w poszczególnych zakładach, wyrabiać u siebie nawyki właściwej kultury pracy w zespołach ludzkich. Praktyka daje możliwość doskonalenia umiejętności obsługi nowoczesnych urządzeń oraz zapoznania się z wszelkiego rodzaju dokumentacją, zarządzeniami, regulaminami i instrukcjami oraz przepisami ppoż i bhp obowiązującymi w zakładach.

Dzięki dużej przychylności pracodawców nasi uczniowie odbywają praktyki m.in. w Urzędzie Skarbowym w Miechowie, Urzędzie Gminy i Miasta, Spółdzielni Mieszkaniowej, Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA, w salonie PRIMA AUTO SP. Z O.O. w Miechowie, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, w oddziałach bankowych oraz w piekarniach, hurtowniach, marketach, restauracjach na terenie Krakowa, Miechowa i  okolic.

ekonomista1

Uczennice w recepcji Hotelu Mercure Dosłońce